Zmena je život

Na svete je asi najviac brunetiek. Keďže každá žena túži nejako vynikať a možno práve preto, brunetky najčastejšie zmenia farbu svojich vlasov. Veľký rozdiel v pôvodnej a novej farbe nie je vidieť. Väčšinou ide len o odtiene pôvodnej farby, ale zmena je zmena a aj toto sa počíta.
Pri farbení vlasov ( hlavne pri prvom farbení) by ste mali zobrať do úvahy aj pár faktorov, ktoré pri návšteve kaderníckeho salónu vezmite do úvahy.

vlasy

Čas
Dopredu sa opýtajte kaderníka ako dlho trvá procedúra. Najčastejšie to závisí od toho akú výslednú farbu chcete mať. Ak túžite po tmavšom odtieni (až čiernom) nebude to trvať dlho. Horšie to je ak chcete svetlejšiu farbu. Najprv bude treba Vaše vlasy zosvetliť a až potom zafarbiť do požadovaného odtieňu. V kaderníctve sa môžete zdržať aj niekoľko hodín.

Cena
Aj keď nájdete cenník na dverách kaderníctva, môže Vás výsledný účet nemilo prekvapiť. Ak si k tomu prirátate aj podstrihnutie a umytie vlasov tak výsledný účet bude o pár euro vyšší, ale len v prípade, že chcete vlasy mať tmavšie ako boli. Pokiaľ ich chcete zosvetliť, tak účet bude asi raz taký. Zosvetlenie a následné zafarbenie počítajte ako dvojitý proces farbenia.

kadeřnice

Kvalita vlasov
Zmení sa aj Vaša kvalita vlasov. Budete mať pocit, že farbené vlasy sú „suchšie“ a hrubšie. Je jedno či ste sa dali zafarbiť tmavšie, alebo svetlejšie, ten pocit mať budete. Ak máte jemné, redšie vlasy bude to pre Vás len plus. Vlasy získajú na objeme. Ak máte vlasy prirodzene suché a lámavé, povedzte to kaderníkovi, po skončení farbenia Vám na vlasy dá vhodný balzam či kondicionér.

Pri farbení na svetlejší odtieň sa neľakajte. Vaše vlasy budú mať rôzne odtiene. Podľa toho či chcete byť svetlejšia len o pár odtieňov, alebo úplná blondínka budú Vaše vlasy meniť farbu pri bielení. Najskôr budú mosadzné, potom oranžové a následne môžu prejsť do bledožltej farby. Až potom bude nasledovať farbenie na Vami požadovaný bledší odtieň.