Vytvoriť dizajnovo príťažlivé webové stránky si vyžaduje web designerov s niekoľkými supervlastnosťami

Žijeme v časoch technických vymožeností a rozmach používania počítačov je neskutočný. Webové stránky navštevujeme takmer každý deň či už kvôli práci alebo len hľadáme zaujímavé informácie či zábavu. Možno ste sa aj vy stretli so stránkami, ktoré vás zaujali svojim dizajnom a prevedením a zložili ste poklonu práci web designera. Sú to práve oni spolu so svojimi 7 superschopnosťami, ktorí májú na svedomí to, ako webové stránky vyzerajú a či sú upravené tak, aby s nimi boli ich návštevníci spokojní.

telefon.jpg
 

  1. Kreativita

Dokázať myšlienky zákazníka premeniť na koncept dizajnu je skutočne fantastická schopnosť. Spočiatku si ani web designer istý výsledkom, či bude celok spĺňať predstavy jeho, ale hlavne či zaujme návštevníka a užívateľa stránky. Vylepšenia prebiehajú až do poslednej úpravy.

  1. Porozumenie dizajnu

Ak hovoríme o superschopnostiach, tak k tým patrí aj pochopenie zákazníkov. Pre každého z dizajnérov je preto podstatné, aby mal užívateľ ľahkú orientáciu, aby boli stránky pútavé a prehľadné, so správnym umiestnením tlačidiel či viditeľným vyhľadávacím poľom, pretože nespokojný návštevník sa k zložitej stránke v budúcnosti určite nevráti.

  1. Vývoj mobilného dizajnu

Hlavný trend vo vývoji webov sa orientuje na mobilný web dizajn, pretože mladí ľudia dnes využívajú na prehľadávanie mobilné telefóny , a tak je ďalšou superschopnosťou pochopiť základné princípy responzívneho dizajnu.

klávesnice.jpg

  1. Základy kódovania

Medzi znalosti by mala patriť aj schopnosť kódovať, teda základy CSS a HTML by mali byť bežnými vedomosťami, ktoré dokáže každý šikovný web designer aj využívať.

  1. Zručnosti projektového riadenia

Spravovať konštrukčné časti webu a zároveň organizovať ho úplne sám je výnimočná vlastnosť. Flexibilnosť, porozumenie a vedenie procesu tvorby zároveň je dosť náročné, preto ňou neoplývajú všetci tvorcovia stránok.

  1. Komunikatívnosť

K náročným činnostiam patrí komunikácia, vysvetľovanie podrobností, nápadov či možností, a tak medzi tých sedem superschopností patrí aj komunikatívnosť, ktorá spočíva v ochote a trpezlivosti pri odpovediach na všetky otázky zákazníka.

  1. Vlastný štýl

Tvorba s rukopisom vlastného štýlu je výhrou. Samozrejmosťou je, že sleduje najnovšie trendy a vývoj technológií, ale mal by si zároveň zachovať svoj nezameniteľný, ľahko rozpoznateľný štýl, čo jeho tvorbu radí k jedinečným.