Dovolenka na Slovensku

Dovolenka je pre väčšinu ľudí spojená s morom, slnkom zaliatou plážou a exotikou. Ísť k moru je predsa in. Na Slovensku more nemáme, takže v letných mesiacoch tisícky Slovákov cestujú do Chorvátska, Talianska, Španielska a iných prímorských krajín.
Sú však aj takí, ktorých more neláka a práve pre nich máme zopár tipov. Slovensko je nádherná krajina plná obrovského množstva čarovných miest, ktoré sa oplatí vidieť.
Dovolenka je ideálna príležitosť, ako to urobiť. Takže pár tipov pre vás, ktoré by ste mali navštíviť a nebudete ľutovať

krajina.jpg

  • Vysoké Tatry
  • Liptov
  • Orava
  • Spiš

Vysoké Tatry
Sú symbolom Slovenska. Ideálne miesto pre letnú dovolenku, ak nie ste fanúšik mora a vylihovania na pláži. Oplatí sa navštíviť turistické strediská Štrbské Pleso, Starý Smokovec, Tatranská Lomnica. Sú východiskovými bodmi množstva turistických trás, pri ktorých si užijete výhľady na tatranské štíty(Gerlachovský štít, Lomnický štít, Kriváň), či tatranské plesá(Štrbské pleso, Popradské pleso).
Liptov
Jeden z najatraktívnejších regiónov Slovenska pre trávenie letnej(zimnej) dovolenky. Turistickým centrom je Jasná s množstvom atrakcií pre malých i veľkých. Je tu veľa miest na prechádzky pre rodiny s malými deťmi dostupné aj s kočíkom, ľahké túry i cyklotrasy. Nachádzajú sa tu najznámejšie aquaparky na Slovensku,, ako i druhá najväčšia vodná nádrž na Slovensku, Liptovská Mara, kde si určite užijete slnko, vodu i veľa zábavy.
Orava
Určite si nenechajte ujsť výlet na najznámejšiu dominantu Oravy – Oravský hrad. Možnosti letného vyžitia ponúka Oravská priehrada, kde si môžete užiť vyhliadkovú jazdu. Určite by ste nemali vynechať múzeum oravskej dediny v Zuberci, ako i jazdu Oravskou lesnou železnicou, prípadne rafting na rieke Orava.

tobogán.jpg

Spiš
Spiš je známy krásnou prírodou, množstvom historických pamiatok a turistických atrakcií a je jednou z možností, kde stráviť letnú dovolenku. Urobte si exkurziu na Spišský hrad, ktorý patrí k našim najväčším hradom. Užite si rafting na prielome rieky Dunajec. Pre milovníkov turistiky je pripravených vyše 300 kilometrov turistických chodníkov vybavených rebríkmi či reťazami. Určite nevynechajte návštevu jedného z najkrajších historických miest na Slovensku, Levoče.
Je ešte veľa miest na Slovensku, kde by ste mohli tráviť svoju letnú dovolenku, je len na vás, či sa rozhodnete pre niektoré z tých, ktoré sme vám ponúkli, alebo sa rozhodnete pre inú lokalitu. Slovensko ich ponúka dostatok a vy svoj výber určite nebudete ľutovať.