Sprchový kút a jeho výhody

Ak sme si donedávna predstavili kúpeľňu ako priestor, v ktorom samozrejme nesmie chýbať vaňa, dnes môžu byť naše predstavy trochu odlišné, respektíve vylepšené o moderný trend, akým je sprchový kút. Ideálna je kombinácia týchto prvkov a to najmä v prípade, ak kúpeľňa disponuje väčším priestorom, čo sa však nemusí týkať spravidla len moderných rodinných domov, ale takisto aj panelákov.
závěs u sprchy
No práve sprchový kút si dnes zaslúži našu pozornosť, nakoľko ide o moderný trend a priznajme si- celkom nápaditý a zaujímavý. Navyše má aj praktické vlastnosti a viditeľným spôsobom obohatí aj estetickú stránku kúpeľne. Tieto vlastnosti sú o to reálnejšie najmä v prípade, ak ide o Sklenene sprchove kuty, respektíve ak je priestor sprchového kúta oddelený estetickým čírym sklom.
Dokonca sa vraví, že takýto sprchový kút vám dokáže vytvoriť priam atmosféru kúpeľov a nie, toto tvrdenie prakticky nie je nadnesené. Stačí pridať individuálne dávkovače vonných olejov, zvoliť sprchu, ktorej tok vody pripomína vodopád, nezabudnime na textilné poťahy, veľkoplošné osvetlenie, no a samozrejme hudbu s opodiaľ vzdialených reproduktorov. Ale aj pokiaľ by sme tieto menšie úpravy nevykonali, sprchový kút je sám o sebe komfortným priestorom, pričom o dostatočnú izoláciu a skvelý vizuálny efekt z daného prostredia sa postará už samotné číre sklo.
okno nad vanou
Prakticky pôjde o časť kúpeľne, ale budeme cítiť a vlastne aj vidieť, že tento priestor je našim súkromným miestečkom ideálnym nielen na hygienu, ale aj na relax.Takéto komfortné prostredie dokáže s našou psychikou zázraky, dokonale sa uvoľníme a v prípade, že nám ide predovšetkým o hygienu, celý proces môže byť skutočne praktický a rýchly, určite sa umyjeme rýchlejšie, ako keby sme sa chystali na kúpeľ do vane. Je to ideálne najmä v prípade rannej sprchy, ak sa ponáhľame do práce alebo za inými povinnosťami.