Zviera ako liek na osamelosť

V dnešnej dobe je množstvo ľudí osamelých, či už ide o starých ľudí, ktorým nezostalí žiadny blízky alebo aj o mladých ľudí bez partnera a detí. V takýchto prípadoch je ideálnym riešením zvierací spoločník. Medzi najobľúbenejších patria samozrejme psy alebo mačky. Dokážu pomôcť ľuďom, ktorý sa cítia osamelo a pôsobia naozaj ako liek. Zvieratá majú liečivé účinky na ľudí a teda aj na našu osamelosť.

pes s kočkou

Starí ľudia sú veľmi často osamelí, nemajú čo robiť ani s kým tráviť svoj voľný čas. Je to veľmi smutné, nikto z nás by nemal byť osamelí. Ak to tak už je určite je dobré aby mal pri sebe človek aspoň zvieratko, ktoré vyžaduje starostlivosť a lásku. Potrebuje pohladenie a prinesie nám radosť, ktorú tak veľmi potrebujeme. Taktiež si vyžaduje starostlivosť a donúti nás ráno vstať z postele.

Zviera má liečivé účinky, napríklad len keď sa o nás obtrie alebo si na nás ľahne. Navodí nám to príjemný pocit a cítime sa šťastný. Už viac nie sme samí a máme sa o koho starať. Zo psíkom treba navyše chodiť na prechádzky a teda sa aj prejdeme a budeme na čerstvom vzduchu. Musíme mu venovať pozornosť a hrať sa s ním. Čo nám samozrejme zlepšuje náladu a necítime sa tak osamelo.

puggy

Tak isto aj večer nezaspávame osamote. Psík alebo mačka nám spia pri nohách a my sa cítime dobre. Mačka navyše pradie a sú dokázané výsledky, že to pôsobí priaznivo na naše zdravie. Jednoducho zviera nám prináša radosť.
Dokonca aj mladý ľudia sú osamelí. Nemajú vzťah ani deti a práve preto, žijú osamote. Toto je tiež vhodný okamih na to zakúpiť si zvieratko. Musíme však vedieť, že na neho máme dostatok času! Určite nemôže byť celé dni osamote. Zviera nie je hračka. Ideálne je tiež vybrať si zvieratka, ktoré sú opustené a potrebujú našu lásku. Útulky sú preplnené a my máme príležitosť to zmeniť. Nebudeme osamelí my a ani zvieratko.