Originál je predsa len originál

V dnešnej dobe už nie je takým problémom pripojiť sa na internet a stiahnuť si všetko, čo nás napadne. Hudbu, filmy, videohry, knihy, no skrátka všetko.

No existujú ľudia, ktorí sa s takouto ľahkou cestou neuspokoja, pretože takýto materiál, ktorý zoženieme online, nemá to správne čaro. Obsah média je síce navlas rovnaký, ale predsa tomu čosi chýba. S týmto pocitom a koníčkom sympatizujem, no priznám sa, že využívam tú dnešnú ľahšiu cestu, kedy všetko stiahnem z internetu.
80. léta

A práve preto chcem týmto článkom prejaviť úctu k ľuďom, ktorý majú také pekné a poctivé hobby, že si potrpia na staré, originálne nosiče.

Musí sa jednať o originálky a to také, ktoré už nenájdeme bežne, niekde v Tescu. Typickým príkladom sú napríklad zberatelia platní, teda LPčok. Ide o ten uspokojivý a zaslúžený pocit, kedy nájdeme originál platňu, napríklad z osemdesiatich rokov. V Nemecku existuje dokonca obchod, ktorý zostal zaseknutý v tomto období osemdesiatok. Výzor obchodu a hlavne materiál na predaj je presne taký istý, ako v tomto spomínanom období. Takže žiadny Blue Ray Disk zo záznamom koncertu Justina Biebera /heh/ tu nenájdete. Tento obchod sa zameriava na štýly ako post- punk, či new wave. V tej dobe to boli populárne štýly a obchod býval plný tínedžerov. Lenže ten obchod je plný ľudí i dnes!
audio kazeta
Mladí ľudia, ktorým je tento štýl sympatický, alebo tí starší, ktorí túto vlnu osemdesiatok prežili na vlastnej koži, cestujú do Nemecka práve za týmto obchodom. Budú sklamaní jedine v tom, že obchod bude preplnený a budú musieť dlho čakať. Ale dobrých ľudí sa všade veľa zmestí a teda ak budú vnútri, zažijú tú pravú atmosféru obdobia, kedy sa počúvali kapely ako Blondie, Police a mládež bolo rozdelená na dve skupiny, kedy jedna tvrdila, že najlepší sú Depeche Mode a druhí sa bili za to , že jednotkou sú Duran Duran.