Aké dôležité je mať nápady, ešte dôležitejšie ich realizovať

Keď sme mali povedzme 14 rokov, túžili sme jedine po zábave a naša finančná situácia závisela od toho, aké vreckové nám dajú rodičia, ktorých snahu a pracovitosť sme vtedy možno až tak nechápali, alebo sme si ju málo doceňovali. Ale samozrejme česť patrí výnimkám. Medzi takéto výnimky určite môžem zaradiť prípad, ktorému sa budem v článku venovať.

investice

Kto mohol tušiť, čo sa stane, ak 11 ročného Briana rodičia požiadali, aby im pomohol pripravovať pozvánky? Brian poslúchol a dokonca začal navrhovať vlastné návrhy. Hostia dotyčné pozvánky dostali, no a z originálneho výtvoru boli nadšení, pričom si podoba pozvánok zaujala aj ich okolie. Okolnosti na seba nenechali dlhšie čakať, no a za rodičmi Briana prišlo podstatne dosť ľudí, ktorí žiadali, aby podobný návrh pozvánok zhotovil aj im. Nabralo to také obrátky, že z návrhov a pozvánok vznikli početné a predávané kolekcie, na ktorých rodina s týmto chlapcom zarobila niekoľko tisícok dolárov.

prasátko

Tu však Brianova cesta ani zďaleka nekončí!
Určité peniaze z predaja kolekcií mu vydržali do doby, kým trochu podrástol. V tomto veku ich všetky „neprehýril“ na diskotéky, „žúrky“, videohry, či podobne, miesto toho mu peniaze poslúžili na realizáciu ďalšieho skvelého nápadu.
Pomohli mu odštartovať prvý on-line biznis s názvom Surfing Prizes, ktorého výsledok na seba opäť nenechal dlho čakať, web mu začne vynášať okolo 300 000 dolárov. Brian po čase dospeje, odchádza na vysokú a vlastní majetok v odhade 1 000 000 dolárov. Vo veku ani nie 20 rokov predá svoj spomínaný web, avšak kontaktné údaje na záujemcov a pravidelných návštevníkov webu si ponecháva pre prípad, že rozbehne opäť niečo nové. Tieto kontakty mu totiž môžu významnejšie pomôcť, bude mať prístup k možným klientom.

Tak Brianovi držme palce, nech sa mu opäť darí a čakajme, čo opäť vymyslí.