Čo dávate do vzťahu?

Ženy sa často ohradzujú tým, že by sa ich partneri mali ku nim správať ako ku kráľovnám. Že by mali byť pre nich tým najlepším, čo sa im v živote stalo, že by ich mali vnímať ako ten najväčší poklad, ktorý vo svojom živote majú. Áno, to nepochybne. No mysleli ste niekedy aj na to či si to ženy vlastne skutočne zaslúžia? Netvrdíme teraz, že by ste sa mali správať ako žienka domáca a svojho chlapa stále obskakovať, to teda vôbec nie. No napriek tomu by ste sa možno mali povenovať tomu, ako by ste ho mohli urobiť šťastným. Verte tomu, že to ocení. A možno sa potom bude ku vám správať presne takisto.

pár v objetí
Nikdy nemôžete vedieť, ako váš partner zareaguje, keď sa o neho začnete starať. Je veľmi dôležité, aby ste vždy pri láske mysleli na toho druhého. Veď predsa láska nie je sebecká. A keď nebudete myslieť v prvom rade na toho druhého, ako môžete očakávať, že on bude myslieť na vás? Skúste sa na chvíľu zamerať aj na to, že by ste sa mali sústrediť na toho druhého. Práve to je predsa skutočne podstatné. Nemyslite na seba a skúste niečo urobiť len tak, bez toho, aby to ten druhý chcel či čakal.
sedící baletka
Nenechajte so sebou kývať, len urobte raz za čas niečo pekné. Navarte večeru, pochváľte vášmu partnerovi košeľu, ktorú si sám kúpil. Neustálym kritizovaním nikdy nedosiahnete želaný efekt, to je vám snáď úplne jasné. Musíte nájsť zlatú strednú cestu medzi tým, čo chcete vy a tým, čo chcete on. Pamätajte si na to, že láska je predsa vždy len o kompromisoch.
Raz ustúpite vy a raz ustúpite on. Tak to v každom fungujúcom vzťahu funguje. Ak by ste to nerobili, bol by váš vzťah proste jednostranný a vlastne totálne neúčinný. Uvidíte, že keď sa tým začnete viac zaoberať a budete komunikovať, všetko sa postupne samo vyrieši, každý jeden problém, ktorý budete mať. Nevzdávajte sa pri prvom probléme a nerobte z maličkostí veľké veci.