MALÝ SPRIEVODCA SVETOM SLUŽIEB PRI PLNENÍ VÁŠHO SNA (STAVBA DOMU)


Realitná agentúra
Na začiatku sú vždy dve veci: sen a túžba po novom bývaní. Po večeroch diskutujete, dávate svoje predstavy na papier a plánujete. Potom nadíde čas aby ste svoje predstavy pretavili do činov a rozhodnete sa pre kúpu pozemku. Ak nedôverujete súkromným predajcom je vhodné sa obrátiť na realitné agentúry. Nájdete ich ľahko, buď na webových stránkach alebo vo svojom okolí.

vila
 
Ak svoj sen zveríte agentúre samozrejme treba počítať s tým,že za celý proces od spísania zmluvy až po odovzdanie „kľúčov“ od pozemku si účtujú odmenu v rôznej výške.
 
Finančné služby
Ak nie ste dedičom miliónov po úspešných predkoch z Ameriky alebo ste nezískali majetky v reštitúcii je prirodzené, že na financovanie celého svojho sna asi budete musieť využiť služby rôznych bánk či už vo forme hypotéky alebo úveru.
 
Ak sa neviete rozhodnúť ako si medzi nimi vybrať práve tú vašu, využite možnosť porovnávacích webových kalkulačiek, ktoré vás nasmerujú presne tam kam potrebujete.

stavba
 
Architekti a dizajnéri
Ďalším bodom, ktorý musíte na svojej ceste prekonať, sú služby architekta. Vy mu poviete o svojom sne a on vámnakreslí a odovzdá celú projektovú dokumentáciu. Veľa agentúr už ponúka aj 3D vizualizácie takže môžete reálne vidieť ako bude vaše budúce bývanie vyzerať.
 
Spolu s projektom agentúry často ponúkajú aj stavebný dozor, inžiniering a projekty na stavebné povolenie.
 
Stavebné firmy
Stavebné firmy bývajú veľkou pomocou pri realizácii stavby. V tom prípade samozrejme počítajte zo zvýšenými výdavkami a započítajte a kalkulujte s nimi už pri výbere hypotéky alebo úveru.
 
Ak sa rozhodnete pre stavbu domu svojpomocne tak môžete využiť firmy, ktoré prenajímajú stavebnú techniku. Dodajú vám nielen stavebné mechanizmy ale aj rôzne lešenia či plošiny.

předání
 
Záhradné projekty
K dokonalému obrazu celého vášho sna určite patrí aj záhrada alebo dvor.Môžete si ju samozrejme skultivovať a prispôsobiť aj svojpomocne ale môžete využiť aj služby záhradného architekta, ktorý vám ju navrhne a naplánuje od A po Zet.