Ako si nájsť to pravé zamestnanie pre mňa?

Hľadaním prvého zamestnania sa cesta novej kariéry alebo smerovania života nekončí. Často to v prvom zamestnaní ešte len začína. Netreba si robiť príliš veľké nádeje, pretože ak ste ešte mladí nemôžete úplne presne vedieť, čo by vás malo v živote baviť a napĺňať. Samozrejme, nájdu sa aj takí mladí ambiciózni ľudia, ale je to skôr výnimka ako pravidlo.
Pravé zamestnanie sa totiž hľadá celý život. A niekto ho nenájde ani za celý svoj život.

sen

A preto vám odporúčam skúšať zamestnania, aby ste zistili, čo vás naozaj baví. Pretože stráviť celý život na pozícii, ktorá vás absolútne neláka a chodíte do roboty s nechuťou, vôbec nie je dobrá cesta životom. Určite to neprispeje k dobrým rodinným a partnerským vzťahom. To, že vás vaša nová práca baví prvé mesiace ešte neznamená, že to tak aj ostane. Človek je tvor zaujímavý. Nebojte sa priznať si, že daná práca vás nenapĺňa tým, čím by mala. Je to dôležité.
Ak sa budete trýzniť na nejakej pozícii vo firme, v ktorej ani nechcete byť, nebude váš život extra šťastný a úspešný. Možno sa ani nepotrebujete niekam posunúť v živote, ale takto sa to ani nestane. To, že chodíte do práce s nechuťou sa prejaví aj na vašom pracovnom výkone. Bude slabnúť a čím ďalej tým viac. Sama na seba to dostatočne vidím. Áno, vodu kážem a víno pijem. Ale nebojte sa, už som na ceste a hľadám si niečo nové.

žena

Tak sa nechajte inšpirovať aj vy mojím príbehom, pretože nie je normálne, aby pre vás bola práca celý život. A celý zlý život. Pretože vám ho takto negatívne ovplyvňuje. Chce to takú prácu, aby ste sa vedeli sústrediť viac na svoj súkromný život ako na hroznú prácu. Aby ste sa nemuseli sťažovať po príchode domov, že vás tam dnes znova nahnevali a vy to tam už nemôžete vydržať.Zapamätajte si tieto slová, pretože ich budete ešte potrebovať.
Neznamená, že keď ste už vo štvrtom zamestnaní, že ste vyberavý, len si treba správne vybrať pre život. Nie je to len tak.