Čo najviac ľudia nakupujú cez preslávený Black Friday ?

Pre tých, ktorí nevedia, čo to ten Black Friday je –  je to v preklade čierny piatok, ako s istotou každý viete. Je to deň, počas ktorého sú takmer v každom internetovom obchode veľké zľavy na čokoľvek, čo ponúkajú, nehľadiac na materiál a výslednú cenu. Internetové obchody na tom tak či tak zarobia, hlavne tie z Číny. Je to však výhodné aj pre nás ľudí, zaplatíme za väčší nákup menej peňazí, a to sa nám Slovákom rozhodne páči. Ľudia v tento deň doslova šalejú, pretože výška zliav sa šplhá niekedy aj na 80 percent ! Tento piatok by mal však trvať len jeden deň, čo v Amerike stále platí, no u nás nie. U nás je to niečo ako prvý týždeň nákupov vianočných darčekov, takže obchodný predajcovia na tom poriadne zarobia. Čo teda najviac ľudí zaujalo tento rok, a ktoré veci si objednali tisícky ľudí ?

eshop

Smartfóny
Američania síce nakúpili omnoho viac smartfónov a elektroniky, čo sa zliav týka, no aj Slováci nezaostávali pozadu. Cena telefónov sa každým rokom výrazne kolíše, no v tento deň ich cena naozaj výrazne klesla. Spomedzi telefónov  sa najlepšie predávala nová Motorola, na druhom mieste bol zaujímavý smarfón Xiaomi, ktorý sa svojimi každoročne zdokonalenými vlastnosťami podobá iPhonu. Nielen jeho dizajn, no i funkcie a kompatibilita sú prednosťami Xiaomi. Ľudia tento mobil začali veľmi preferovať aj vďaka tomu, že je bez sekania, a vydrží viacej než po dobu záruky. Tento telefón sa naozaj oplatí kúpiť, a ľudia to aj spravili. Ako tretí sa na trhu objavil Samsung Galaxy J6, ktorý disponuje tiež veľmi veľkou obľúbenosťou, aj keď sú Androidy stále niečím spochybňované. Smartfónom sa v čierny piatok jednoducho darilo, svedčí o tom stránka AliExpress, na ktorej nakupovala väčšina Slovákov. Sú tam každoročne asi najvyššie zľavy, no na takú zásielku sa aj dlhšie čaká. Výhodou nakupovania na tomto eshope je tiež fakt, že na väčšine zľavneného tovaru je aj doručenie zadarmo, takže už žiadne príplatky za dopravu.

mobil

Oblečenie
Je známe, že ženy sa pri nakupovaní pri neskutočne veľkom počte zliav nedajú zastaviť a nakupujú aj veci, ktoré sú im v konečnom dôsledku na nič. Toto pravidlo platí aj pri oblečení, ktorá vždy nesadne, a garancia vrátenia peňazí nie je taká istá. Oblečenie z internetových obchodov je veľmi silné lákadlo, ktoré ženy stálo v čierny piatok mnoho peňazí, no našťastie zľavy sa pohybovali veľmi vysoko.