Ako usporiadať nábytok vo vašej spálni?

Vaša spálňa je možno tou najvýznamnejšou miestnosťou vo vašej domácnosti. Je to miesto, kde spíte, takže je dôležité, aby to bolo pre vás príjemné prostredie. Tiež chcete, aby bola usporiadaná praktickým  spôsobom kvôli pohybu po celom priestore. Takže tu je niekoľko typov, ktoré potrebujete vedieť, aby ste si zariadili nábytok vo vašej spálni atraktívnym a funkčným spôsobom.
 
interiér

  1. Používajte len potrebný nábytok – existuje veľa vecí, ktoré by ste mohli mať v spálni ale mali by ste začať tým, čo tam potrebujete mať. Pokúšať sa pracovať s mnohými rôznymi položkami môže veľmi rýchlo spôsobiť neporiadok a možno nakoniec to veľké množstvo vecí nebudete potrebovať. Toto je obzvlášť dôležité v menších spálňach, kde nie je veľa priestoru a pri použití menšieho počtu doplnkov bude miestnosť vyzerať priestrannejšie.
  2. Premýšľajte o funkcii spálne – najlepší spôsob, ako mať v spálni to, čo potrebujete je uvažovať nad tým, čo tam budete robiť. Ak pozeráte pred spaním správy alebo filmy, obliekate sa vo vašej izbe, študujete, pracujete, tak určite budete potrebovať televízor, pracovný stôl a samozrejme aj priestor na oblečenie.
  3. Načrtnite si svoju vysnívanú spálňu – je ľahšie nakresliť si rôzne nábytkové usporiadanie, ako manipulovať s nábytkom po celej miestnosti. Zmerajte si aspoň najväčšie predmety (posteľ, šatník, police, atď.), zistite si rozmery celej izby a potom načrtnite niekoľko rôznych variácií. Ak nie ste umelecká duša, vyskúšajte aplikáciu vo svojom smartfóne, ktorá vám s tým pomôže (Home design 3D (iOS) alebo Floor Plan Creator (Android).
  4. Začnite posteľou – najdôležitejším komponentom spálne je časť nábytku, na ktorej spíte, takže si ju pri rozhodovaní dajte na prvé miesto. Vo všeobecnosti budete chcieť, aby sa posteľ nachádzala oproti dverám alebo najväčšej stene bez okien, ale vaša voľba sa môže líšiť. Nájdite miesto, ktoré vám najviac vyhovuje a ak umiestnite posteľ blízko dverí, tak sa uistite či môžete zatvoriť a otvoriť izbu.
  5. Postupujte od najväčšieho nábytku až po ten najmenší doplnok – keď nájdete najlepšie miesto pre vaše lôžko, začnite zariaďovať čo najväčším nábytkom. Zvyčajne ďalej nasleduje šatník, nočné stolíky, stôl, police, stoličky, atď. Nočné stolíky sa väčšinou nachádzajú vedľa postele, skriňa zase oproti lôžku, stôl na rohu izby, ale existuje mnoho odlišných kombinácií zariadenia spálne.
  6. Správne umiestnite koberec – aj keď to nie je nábytok, tak záverečné umiestnenie vášho koberca bude závisieť od finálneho rozloženia miestnosti. Koberčeky sú zvyčajne položené pod dvomi tretinami postele, takže vytvárajú úchvatnú oblasť, na ktorú sa môžete postaviť ráno, keď vstanete z lôžka.

 
ložnice

Existuje veľa pokynov na usporiadanie nábytku vo vašej spálni vrátane niektorých, uvedených v tomto článku. Sú to len typy a neexistuje žiadny skutočne správny alebo nesprávny spôsob, ako to spraviť. Stačí len zistiť, čo najlepšie vyhovuje vám, poprípade vašej polovičke a je dôležité, aby ste sa na danom mieste odpočinku cítili  pohodlne.