Záloha dátových a iných súborov

Zálohovacia aplikácia Acronis True Image získava vo verzii označenej letopočtom 2017 rad úplne nových funkcií zameraných na cloud a mobilné zariadenia. Nezostala bokom inovácií ani ovládacie aplikácie pre počítače s operačným systémov Windows a MacOS.
 internet zabezpečení
Veľmi jednoduché a prehľadné ovládanie bolo zachované, ale okrem zálohovanie kompletného obrazu počítača alebo jednotlivých súborov, môžete túto aplikáciu využiť aj pre archiváciu veľkých súborov z disku počítača na iné médiá alebo synchronizovať súbory medzi viacerými počítačmi aj mobilnými zariadeniami.
 
Aplikácia je k dispozícii aj pre smartfóny a tablety s Androidom a iOS a slúži tu nielen na synchronizáciu dát, ale aj pre pravidelné zálohovanie kontaktov, fotografií, videí, správ a ostatného. Môžete sa pritom rozhodnúť, či bude obsah z mobilného zariadenia zálohovaný v rámci Vašej domácej Wi-Fi siete do Vášho počítača alebo do cloudu.
 
Svoje vlastné cloudové úložisko ponúka aplikácia aj pre zálohovanie dát z počítača., Kedy je v rámci predplatného dostupný až 50 GB priestoru pre vaše dáta. Acronis presadzuje svoj cloud natoľko, že je zablokovaná možnosť pre zálohovanie na Disk Google, OneDrive, Dropbox a iné Vaše obľúbené úložiska.
 
Využitie cloudu u aplikácie Acronis má ale ešte jednu zaujímavú prednosť. Prostredníctvom webového rozhrania totiž môžete spracovať zálohy všetkých svojich zariadení alebo počítačov, smartfónov a tabletov vo Vašej rodine. Pre správu zálohovania je potrebné zaobstarať príslušnú licenciu alebo predplatné pre viac zariadení.
 pc data
Na záver je nutné spomenúť ešte jednu zásadnú novinku v programe Acronis True Image 2017 a to automatickú a inkrementálny zálohu Facebooku. Automaticky je zálohovaný všetok obsah používateľského účtu na Facebooku, vrátane fotografií, videí, kontaktov, komentárov i lajkov. Ak teda dôjde k zmazaniu alebo zablokovanie účtu, užívateľ o žiadny svoj obsah nepríde.