Sklenené dvere- obľúbená súčasť pre interiéry

Veci okolo nás sa menia a vidíme to aj na vybavení dnešných interiérov. A čo je pre ne špecifické? Práve fakt, že v nich začína byť stále viac skla, respektíve sklenených interiérových prvkov, a to nielen zrkadiel či okien. Sú to napríklad aj sklenené zásteny, zábradlia, deliace steny, najznámejšie je však asi sklo v spojitosti s elegantnými posuvnými dverami ako sklenené dvere posuvné LMmont.

  • Je to ideálne spojenie funkčnosti s dekoračným významom. Funkčnosť + moderný a veľmi estetický dizajn, ktorý obohatí interiér.

Niekedy sme ich mohli vidieť napríklad v kanceláriách alebo v nákupných centrách, dnes ale nachádzajú svoje uplatnenie aj v rodinných interiéroch. A hlavne v tých, čo si zakladajú na trendových a štýlových častiach bývania. A svojimi vlastnosťami je vlastne typ sklenených posuvných dverí vhodný aj pre minimalistov. Číre sklo je priehľadné, jednoduché a pritom „od prírody“ veľmi elegantné. S posuvným otváraním sa dá navyše ušetriť ešte viac priestoru.

dvere, biele

Sklenené výplne sa ale v prípade záujmu dajú ozdobiť pieskovaním, potlačou a rôznymi vzormi. Prípadne zvoliť farebné sklá a skrátka riešenia, ktoré zabránia originálnej priehľadnosti a poskytnú viac súkromia.

A ako je to s bezpečnosťou?

  • Pri výrobe sklenených dverí sa podľa platných noriem a predpisov musí používať špeciálne bezpečnostné sklo. Tvrdené, kalené a odolnejšie, aby si spoľahlivo poradilo s možnými nárazmi a ihneď sa nerozbilo. V prípade rozbitia sa tvrdené sklo rozsype na malé, zaoblené „guľôčky“, nezanechá tak po sebe nebezpečne ostré črepy.

dvere, chodba

Priesvitnosť číreho skla je zrejmá a bola spomenutá vyššie. K ďalším vlastnostiam sklenených dverí sa následne radí aj to, že vedia opticky zväčšiť interiér. Oproti dreveným dverám sú vzdušnejšie, pôsobia ľahšie a poskytujú viac miesta.

Odolávajú vode a pare, preto sa umiestňujú aj do kúpeľne.