Sklenené dvere ako dizajnový prvok

Bývanie či práca v kanceláriách si vyžadujú, aby boli tieto priestory upravené prakticky a zároveň príťažlivo na pohľad, to znamená, že dôležitý je aj dizajn vybavenia. Miestnosti sa dajú prepájať alebo predeľovať, a táto možnosť ponúka využívať sklo ako materiál, z ktorého budú vyrobené dvere či celé steny. Výhoda skla je v tom, že prepúšťa svetlo, a teda priestor nezmenší opticky.

dvere. interiér

Popularita skla z roka na rok stúpa a dnes patrí k základom pri zariaďovaní interiérov. Vyrábajú sa z neho mnohé ich súčasti, napríklad sklenené dvere, hlavne posuvné. Otváranie dverí posúvaním do strán dokážeme v miestnosti ušetriť veľa priestoru, a preto si získali mnoho zákazníkov a čoraz viac ich môžeme vidieť v interiéroch bytov či v administratíve. V posuvným dverách sa spája funkčnosť s dizajnovým prvkom, sú estetické a vďaka použitiu skla s netradičným vzhľadom aj originálne. Dokážu oživiť každý interiér a stačí pritom iba malá zmena. Okrem šetrenia priestoru dovoľujú sklenené dvere posuvné svetlu šíriť sa, čím zaistia presvetlenie aj tmavších miestností.

Posuvné sklenené dvere sa vyrábajú z bezpečnostného skla, takže nie je ohrozené zdravie užívateľa. Farebné prevedenie skla je na výber podľa fantázie zákazníka, od mliečneho cez číre, pieskované, farebné či polepené grafickými vzormi, dokonca je možná aj priama tlač na sklo podľa návrhov majiteľa, čo im dodá nádych originality a jedinečnosti. Celý priestor tak ožije a získa celkom iný náboj.

kľučka, dvere

Cena sklenených posuvných dverí sa vypracováva na základe konkrétnej požiadavky. Zákazník uvedie rozmery, druh madla, typ skla a jeho farebné vyhotovenie, ktoré môže byť z ponúkaných možností alebo si vypracuje svoj vlastný grafický návrh, ktorý po spracovaní grafikom prenesú na sklo. Takto vyrobené dvere po osadení v interiéri budú stredobodom celého priestoru a okrem funkčnosti na nich môžete obdivovať aj ich moderný vzhľad.