Prečo sa LED žiarovky oplatia viacej než klasické žiarovky?

Každá moderná a energeticky úsporná domácnosť by mala byť vybavená aj energeticky šetrným osvetlením. Pri rozhodovaní o takýchto šetrnejších formách svetiel by ste sa teda mali zameriavať skôr na LED žiarovky https://www.ledprodukt.sk/67-led-ziarovky, ktoré sú pri porovnávaní s klasickými vláknovými žiarovkami, v rámci úspory oveľa rozumnejšou voľbou.

LED žiarovky

Základnou vecou, ktorou sa LED žiarovky a celkovo LED svetlá odlišujú od iných druhov svetiel je ich zloženie. Stavba tela týchto žiaroviek a svetiel sa skladá väčšinou z niekoľkých LED diód, vďaka ktorým vlastne môžu svietiť. Diódy zabezpečujú to, že LED žiarovky majú oproti klasickým svetlám oveľa intenzívnejšiu silu svietivosti a zároveň aj dlhšiu životnosť. Pri správnej starostlivosti a zaobchádzaní s nimi vám pokojne vydržia svietiť bez problémov aj niekoľko rokov vkuse. Problém môže nastať, ak sa nesprávne zapoja do napájacej siete, čo môže spôsobiť ich nadmerné zohrievanie. V prípade dlhodobého prehrievania potom strácajú nie len svoju životnosť, ale aj vysokú intenzitu svietenia.

LED diódy

Medzi ďalšie výhodné vlastnosti, ktorými sa LED svetlá vyznačujú a mohli by vás presvedčiť o ich uprednostnení pred bežnými žiarovkami patria, vrátane ich silnej intenzity svietenia a veľkej výdrže, aj iné benefity. Jedným z týchto benefitov je jednoznačne energetická šetrnosť, ktorá sa prejavuje najmä po ich dlhšom využívaní. Dokážu totiž to značne ušetriť náklady, ktoré vynakladáte za spotrebu elektrickej energie. Ďalšou významnou vlastnosťou sú široké farebné variácie LED svetiel s množstvom svetelných režimov od blikania, časovača, farebných prechodov a iných. Okrem toho tieto druhy svetiel ľudia často uprednostňujú aj preto, lebo sa dajú nainštalovať takmer kdekoľvek a aj do takých priestorov, kde sa iné žiarovky dať nedajú. To znamená, že ich môžete umiestniť na ľubovoľné miesto, napr. do šatníkov, do rohov miestností, na stenu, do skriniek, či ako dekorácie alebo dokonca aj von, pretože sú odolné voči vode a vonkajším podmienkam.