„Právo byť zabudnutý“ sa vzťahuje iba na spoločnosť Google v EÚ.

Najvyšší súd v EÚ rozhodol, že firma  Google nemusí pri odpovediach na žiadosti o „právo na zabudnutie“ aby odstránili odkazy na citlivé informácie  vo všetkých verziách svojho vyhľadávacieho nástroja na svete. Novinárstvo The Guardian uvádza, že Európske súdy rozhodli, že známy gigant musí odstrániť odkazy iba vo verziách svojho vyhľadávacieho nástroja určeného na použitie v členských štátoch.
„Podľa právnych predpisov nie je povinnosť prevádzkovateľa vyhľadávacieho nástroja, ktorý vyhovie žiadosti dotknutej osoby o zrušenie referencie … vykonať takéto zrušenie na všetky verzie svojho vyhľadávacieho nástroja,“ súd povedal.Ilustrácie Googlu..png
Gigant dostal v roku 2016 pokutu 100 000 EUR francúzskym dohliadačom na ochranu osobných údajov CNIL za to, že nedokázala vymazať výsledky vyhľadávania na celom svete, a to nielen v Európe. Žiadostí boli podané ako súčasť takzvaného „na zabudnutie“, čo bolo rozhodnutie, ktoré bolo prvýkrát zavedené už v roku 2014 a v ktorom sa uvádza, že poskytovatelia internetového prehľadávania sú zodpovední za odstránenie neaktuálnych informácií, ktoré sú „neprimerané, irelevantné alebo už nie sú relevantné“.Nadpis Google..jpg
CNIL v roku 2015 tvrdil, že gigant by mal odstrániť odkazy na citlivé informácie na celom svete, aby jednoducho zabránili ľudom v nájdení odstránených výsledkov vyhľadávania jednoduchým prechodom na verziu Chromu z inej krajiny. GO nesúhlasil a tvrdil, že táto moc by autoritárskym vládam poskytla možnosť globálnej cenzúry o informáciách. Podľa správy BBC budúci rok GO uviedol novú funkciu geoblokov, ktorý zabránia EU používateľom vidieť odstránené linky.
Nakoniec súdy uviedli, že pravidlá sa vzťahujú iba na členské štáty. Uviedli, že „právne predpisy vyžadujú, aby prevádzkovateľ softvéru vykonal takéto odvolanie sa na verzie softvérov zodpovedajúce všetkým CS“.