Optimalizácia pomôže aj malým podnikom

SEO alebo optimalizácia pre vyhľadávače dnes už nie je žiadnou novinkou. Mnohokrát sa však stretávať s názorom, že niečo také, je vhodné len pre veľké firmy alebo rozbehnuté weby s vysokou návštevnosťou. Podľa môjho názoru, je to však presne naopak. SEO služby, by mali využívať práve malé a začínajúce firmy.Traja muži sedia pri hranatom bielom stole položenom na farebnej podlahe, diskutujú, pracujú na počítači

Mám viacero kamarátov, ktorí sa pustili do vlastného podnikania. Niektorí z nich veľmi rýchlo pochopili, že bez kvalitného webu, to dnes jednoducho nejde. Iným to síce trvalo o čosi dlhšie, no nakoniec dostali rozumiem a dnes majú web aj oni. Vo všetkých prípadoch však nad optimalizáciou ani len nepremýšľali. Keďže som už mala možnosť vidieť, ako takáto vec dokázala pomôcť začínajúcim podnikateľom, neustále som ich presviedčala, aby SEO skúsili.
Kamarátka, ktorá rozbehla e-shop s ručne vyrábanou kozmetikou. Nakoniec sa nechala prehovoriť a oslovila menšiu agentúru, ktorá sa venuje SEO. Prvé tri mesiace sa nedialo nič. To musím potvrdiť. Nemala ani vyššiu návštevnosť, ani viac zákazníkov a ani viac objednávok. Po ďalšom mesiaci sa to však začalo pomaličky meniť. Jeden deň si všimla, že na jej stránky zavítalo o niečo viac ľudí. Po dvoch týždňoch musela doobjednávať kozmetiku do výrobcov. Po ďalšom mesiaci ju už ani nestíhali v takých množstvách vyrábať.Dve ženy sedia pri stole oproti sebe a rozprávajú sa
Viem, že to môže vyznievať až prehnane, avšak to, že jej web nebol na nejakej piatej strane, ale na druhej, som videla na vlastné oči. Keďže predávala naozaj kvalitné veci za dobré ceny a navyše prírodná a ručne vyrábaná kozmetika dnes ľudí zaujíma asi ako nikdy pred tým, neexistoval dôvod, aby si ju neobjednávali. Stačilo sa iba trošku zviditeľniť.
Takže ak podnikáte podobne, teda máte malú firmu a chcete zarábať viac, vyskúšajte zaplatiť za SEO služby a uvidíte sami. Nie sú to žiadne závratné sumy a ako som mohla sama vidieť, naozaj sa to oplatí.