Pozitívne vedľajšie účinky pitia Kombuchy každý deň


Znižuje chuť na sladké nápoje.
Skoro všetci milujú sladké nápoje, ale nie je vôbec dobré, aby sa pili každý deň. Ak máte s tým problém a neviete nikdy odolať napríklad kole, začnite piť kombuchový nápoj každý deň a ten vám určite pomôže. Kombucha nemá vysoký obsah cukru a je pomerne sladká, takže vám určite bude chutiť bez jeho pridania.

nápoj

Má vysoký obsah vitamínu B a nielen to!
Kombucha obsahuje nielen vitamíny typu B a antioxidanty, ale keď je surová a nepasterizovaná, je bohatá aj na probiotiká, zdravé črevné baktérie, ktoré sú úzko spojené so zdravím srdca, nižšou mierou úzkosti a depresie, menším množstvom kvasinkových infekcií, posilnenou imunitou. Preto je jasné, že zlepšuje trávenie.

Prospieva zubom.
Po vypití kombuchového nápoja budete mať pocit, ako by ste si práve vyčistili zuby. Je to ako keby všetky šumivé bublinky čistili zuby a liečili ďasná. Niektorí ľudia sú presvedčení, že Kombucha je niečo ako Listerine, ale na internete nájdete o tom dosť málo dôkazov. Ale všetci vieme, že potrebujeme správnu rovnováhu medzi orálnymi mikróbmi, aby sme sa vyhli zlému dychu a ochoreniam ďasien, čomu Kombucha veľmi pomáha.

kuchař

Dôležité je hlavne, že Kombucha ponúka alternatívu k sladkým nápojom. Sladké nápoje by sa mali piť iba zriedkavo, spôsobujú veľa ochorení ústnej dutiny ale aj iných vecí. Preto keď budete mať chuť na nejaký sladký nápoj zvoľte radšej Kombuchu. Je síce drahšia, ale zas pre zdravie toho treba urobiť najviac. Kombucha obsahuje dobré baktérie, takže ak máte ťažkosti s trávením, doprajte si ju. Určite má ešte veľa skvelých výhod, na ktoré musíte prísť vy sami. Začala sa piť vo veľkom množstve len nedávno, takže ešte určite existuje ešte veľa pozitívnych účinkov, o ktorých ani nevieme, preto ju treba vyskúšať na vlastnej koži. Na internete si môžete nájsť návody, ako si vyrobiť kombuchový nápoj doma, ale dá sa kúpiť aj v obchode, len bohužiaľ nie v každom.