Najlepší matrac na trhu

Keďže ste si otvorili môj článok, určite hľadáte ten najvhodnejší a najlepší matrac do vašej izby. Na trhu rozlišuje matrace na tri druhy, a to penové, latexové a pružinové matrace. Potom sa tieto skupiny delia ešte na podskupiny podľa spôsobu ich výroby a kvality. Matrace z polyuretánovej peny sú už zriedkavosťou, lebo to je veľmi jednoduchá forma penových matracov na posteľ. Pena, ktorá sa vyrába za studena sa nazýva studená pena. Poznáme aj bio penu, kedy sa do výrobného procesu peny pridajú rôzne prírodné látky. Dávajte však veľký pozor, či je pena vyrobená aspoň z päťdesiat percent prírodných materiálov. Stretávame sa aj s penovými matracmi s pamäťovou penou.

interior-4132296_640

Tento materiál je odlišný, lebo máte úplne iný komfort počas ležania ako všetky ostatné penové materiály. Pamäťová pena je veľmi príjemná a mäkká. V matraci navyše nezanecháva odtlačou a vracia sa naspäť len veľmi pomaly a prispôsobuje sa vášmu telu. Ďalším typom matracov sú latexové matrace. Tie sa vyrábajú z prírodného latexu a zo syntetického latexu. Latexový matrac je veľmi náchylný na preležanie. Cena je síce veľmi nízka, no kvalitou veľa nezískate. Veľmi obľúbenými matracmi sú pružinové matrace, tiež nazývané aj taštičkové matrace. Sú to matrace s vynikajúcou prispôsobivosťou a kopírujú celé telo ležiaceho človeka. Poznáme aj pojem efekt vodnej postele. Od počtu samotných taštičiek a spracovania, či kvality použitých materiálov sa odvíja aj kvalita taštičkového matraca.

hotel-1979406_640

Taštičkové matrace patria a vždy patrili medzi najluxusnejšie a najlepšie matrace na trhu. Na trhu môžete vidieť aj matrace s plastovými pružinami, ktoré sú však skôr len ako náhradou na kvalitné jadro matraca. Ak si vyberáte správny matrac, nemôžete pozerať len na cenu, ale musíte prihliadať aj na kvalitu daného matraca. Matrace môžete aj použiť do rôznych izbách vášho rodinného domu, napríklad nielen do spálne, ale i aj do detskej izby alebo môžete hľadať len prístelkový matrac pre prípadné návštevy. Veľmi dobre si premyslite, ako často budete váš matrac využívať a podľa toho zvážte kúpu a materiál matraca.