Led svetlá a ich zaujímavé plusy

V súčasnosti sa vo veľkej miere stretávame so svietidlami, ktoré využívajú modernú a úspornú technológiu LED (svetlo emitujúce diódy). Sú to takzvané led svetla https://www.ledprodukt.sk a tie sú dobrou ukážkou osvetlenia v dnešnej dobe, kedy sa do popredia tlačia ekologické vlastnosti a úspora elektrickej energie. Ledky sa nachádzajú v moderných obrazovkách, sú úsporné a majú tendenciu vydržať dlho aj pri dlhodobom svietení. Z tohto dôvodu sa začali využívať aj v žiarovkách a ďalších formách svietiacich produktov.

Žiarovky, svetlo

Donedávna sa „ledky“ považovali za niečo futuristické, za pripravované svetlá budúcnosti, dnes sa ale stali zaužívaným štandardom a hľadaným produktom mnohých bežných spotrebiteľov.

V súčasnosti ide z pohľadu šetrenia energií o najviac efektívne riešenie. Sú dobrou správou nielen pre presvedčených ekológov, ale aj pre tých, ktorí chcú na pravidelnom svietení šetriť finančnými nákladmi. Čiže taká klasická 40 wattová žiarovka sa dá v tomto prípade plnohodnotne nahradiť 4 wattovou led žiarovkou. A to je z hľadiska úspory energií pekný rozdiel! Hlavne pri ich pravidelnom používaní.

Zaujímavým je z tohto pohľadu takisto fakt, že „ledky“ koncentrujú veľkú časť spotrebovanej energie do emitovania svetla, a nie do vyžarovania tepla tak, ako to robili staré žiarovky. Pri starých žiarovkách dochádzalo k oveľa väčšej spotrebe a väčšia časť sa koncentrovala na výrobu tepla. Energia z veľkej časti sa míňala na produkciu tepelných vlastností, čo je už pri ledkách minulosťou. V prípade led svetiel ide 80 % do svetla a do tepelných vlastností len ostatných 20 %.

Žiarovka, voda

Sympatická na led svetlách je takisto ich životnosť žiarenia, ktorá sa v priemere odhaduje na vyše 50 000 hodín.

Väčšia výdrž a pritom nižšia spotreba sú tiež oceniteľnými „zelenými“ vlastnosťami. Žiarovky vydržia viac, nie je potrebné ich toľko produkovať a sú takmer na 100 % recyklovateľné.