Kúpiť firmu sa dá rýchlo a s minimálnymi rizikami

Pre podnikateľov je na trhu atraktívny „tovar“ v podobe voľných obchodných spoločností a firiem na predaj. A môže ísť o tie, čo už za sebou majú pomerne dlhú podnikateľskú históriu, alebo naopak o novozaložené ready made, ktoré sprevádzalo právoplatné založenie sro https://ezmluva.sk/zalozenie-spolocnosti-s-r-o a majú tak splnené všetky predpoklady k tomu, aby sa s nimi dalo v čo najkratšom čase pustiť do podnikateľskej aktivity.

  • Po tom, ako sa táto eseročka predá záujemcovi, resp. po tom, ako sa na neho prepíše jej obchodný podiel a podá sa návrh na zápis tejto skutočnosti do obchodného registra.

podnikatelia, biznis

To znamená, že takáto pripravená ready made spoločnosť s ručením obmedzeným je zapísaná v obchodnom registri a má splatené základné imanie, v mnohých prípadoch je aj zaregistrovaná na daňovom úrade a ako predmet podnikania má zapísaných niekoľko všeobecne najčastejších oprávnení.

Okrem toho, že disponuje týmito vyriešenými náležitosťami, mnohí záujemcovia považujú za výhodu aj fakt, že sú to firmy bez histórie. Také, ktoré v minulosti nevykonávali ekonomickú činnosť. Museli sa ale založiť, a to práve tým, že sa pri nich vybavili vyššie spomenuté úkony, aby boli doslova prichystané pre svojho potenciálneho majiteľa, teda pre záujemcov, ktorí by takúto hotovú firmu chceli kúpiť.

  • Jej účelom je teda predaj z dôvodu zisku, je to niečo ako vyrobený produkt predávaný v obchode, ktorý je prichystaný a vystavený na regáli.

podpis, pero

Potom je výhoda aj rýchlosť a v podstate tiež jednoduchosť, akou sa dá takáto firma získať. Keďže je už vopred založená, zapísaná a zaregistrovaná, kupujúci ušetrí kopec času, ale aj námahy. V opačnom prípade, teda ak by takúto firmu zakladal, musel by prejsť celým procesom od začiatku, čo zvyčajne trvá ešte dlhšie, než by si bežný záujemca myslel. Je to výhodná kúpa hlavne pre podnikateľov, ktorí vidia časovo obmedzenú príležitosť a potrebujú rýchlo konať.