Koniec hazardným hrám

Ako všetci vieme hazardné hry sú stále veľkým rizikom dnešnej doby. Mnoho ľudí im podľahlo a zrejme ešte mnoho podľahne. Ak sa vás táto problematika týka určite pokračujte v čítaní! Pozrieme sa na to ako závislosť vzniká a prečo ľudia inklinujú k hazardným hrám. Viete ako s nimi skončiť?

automaty

Dôvodov, ktoré stoja za hazardnými hrami je niekoľko. Jedným z najčastejších sú nezhody v domácnosti. Rodinné, či partnerské problémy vedia znepríjemniť život každému a vedú človeka k nevhodným rozhodnutiam. Ľudia sa snažia „utiecť“ od týchto problémov a teda zo svoje domácnosti. Ak by ste neradi chodili domov kam by ste išli? Väčšina ľudí tak skončí v miestnom podniku.

Od tohto je už len kúsok k herni, kde je pokušenie veľmi veľké. Začína to vetou „veď si zahrám len jednu hru“. Na tomto sú celé tieto hry postavené. Je jasné, že ak teraz pôjdete do herne a zahráte si hru nestanete sa závislými. Ide skôr o hlbšie zakorenený problém človeka. Závislými sa stávajú ľudia, ktorý majú nejaké vnútorné problémy, ktoré odmietajú riešiť.

Jediný spôsob ako s tým všetkým skoncovať je rozhodnúť sa, že to tak bude. Zdá sa to ako hrozná rada, no je to pravda. Kým sa človek sám nerozhodne a neuvedomí si, že má problém nikto iný mu nedokáže pomôcť. Prvým krokom je teda zamyslenie sa nad sebou a svojim životom a tým ako často sa venujem hazardným hrám.

hazard

Druhým dôležitým krokom je vyhľadanie pomoci. Samozrejme, že uvedomiť si problém je na nás, no bez pomoci to nejde. Pri tomto kroku potrebujeme podporu rodiny a priateľov a taktiež psychológa, či psychiatra. Nie je to hanba požiadať o pomoc, keď to potrebujeme. Návšteva lekára je v tomto prípade kľúčovým krokom.

Povedzme nie hazardným hrám a skoncujme s nimi. Veď predsa nemôžeme zahodiť náš život len tak. Ak aj máme osobné problémy naučme sa ich riešiť a nesnažme sa im vyhýbať. Je to najhoršie, čo môžeme urobiť.