Ako udržať svoje telo zdravé

Zdravie je jednou z vecí, ktoré si nekúpime ani za peniaze. O svoje telo sa preto musíme starať, aby sme si udržali nielen mladší vzhľad ale aj pevné zdravie. Veľmi záleží na tom, čo do svojho tela prijímame. Môžeme si to rozobrať na jednoduchom príklade auta. Natankovali by ste do svojho benzínového auta diesel? Asi ťažko. Rovnako ako by ste cielene nepridávali škodlivé prímesi do pohonných hmôt. Kto by si chcel sám a cielene zničiť motor na aute? Auto by časom jazdilo ťažšie, malo by problémy a nakoniec by jedného dňa nenaštartovalo. Rovnako to funguje aj s naším telom. Prostredníctvom nesprávnej stravy a príjmu škodlivín do svojho tela si postupne ničíme svoj motor.

základom pre zdravie je kvalitná strava a pitný režim

Ako ostať zdraví po dlhšiu dobu

Často sa stretávam s pacientmi, ktorý nechápu ako je možné, že tá konkrétna choroba sa objavila práve u nich. Po dotazovaní sa na to, akú stravu konzumujú a ako vyzerá ich deň a pohybová či psychická aktivita je mi všetko jasné. Až 80% imunity sídli v tráviacom systéme čriev. Odtiaľ sa presúva aj vstrebávanie živín ale rovnako aj škodlivín do organizmu. Všeobecne odporúčam zaradiť do jedálnička aspoň dve prílohy v podobe čerstvej zeleniny. Zabezpečíte si tak vyšší príjem vlákniny, ktorá prečisťuje tráviacu sústavu. Zvyšujete aj príjem vitamínov a kyseliny listovej, ktorú náš organizmus potrebuje.

Viete akú vodu doma pijete?

Okrem zeleniny a ovocia v základnej – a teda v čerstvej forme potrebujeme aj dostatok tekutín. Z viac ako 70% je naše telo tvorené vodou. Jej nedostatkom sa začnú objavovať zdravotné komplikácie. Napríklad bolesti hlavy, závraty, strata energie a negatívne myšlienky. Sťažené reakcie a spomalené reflexy, ktoré dopĺňa neustála únava a zadržiavanie vody. To vedie k opuchom a zápalovým stavom. Najzávažnejším následkom dehydratácie je smrť. Pozor ale na to akú vodu pijete. Nejde iba o to, koľko prijmeme. Na kvalite rozhodne záleží. Je preto na mieste uistiť sa, že naša pitná voda je nezávadná. Práve na to je vhodný test kvality vody. Odhalíte s ním parametre ako Ph, tvrdosť vody či obsah ťažkých kovov alebo mikroorganizmov. Prijímajte do svojho tela kvalitné potraviny a vodu, odmenou bude pre Vás pevnejšie zdravie, štíhla postava a kopec energie a pozitívneho myslenia.