5 najväčších štadiónov

Každý jeden fanúšik má ten svoj štadión, ktorý je pre neho ten najlepší- najväčší z hľadiska jeho pocitov, ktoré tam nadobudol. V celosvetovom meradle sú to možno tieto:

stadion

  • Korejsky štadión- RUNGRADO

Postavený v roku 1989 a zmestí sa tam neuveriteľných 150000 po športe bažiacich fanúšikov. Ohromný kotol nádhernej architektúry.  Šestnásť oblúkov do tvaru kvetu magnólie malo privítať účastníkov stretnutia mládeže. Každý  by ho veru chcel aspoň raz vidieť a hlavne zažiť minimálne jeden fantastický zápas pohľadom z tribúny.

  • India Salt Lake

Kde inde ako v najľudnatejšej krajine sveta má byť veľkolepý štadión. Kapacita je 120 000 miest a stojí od roku 1984. Hrávajú sa tu stretnutia indickej ligy a verte mi, že sa vždy zaplní.

  • Nou Camp-

Nádherný štadión postavený v Barcelone. Rokom výstavby je 1957 a zmestí sa tam viac ako 99 000 divákov.  Je to najväčší štadión z hľadiska kapacity, a to nielen v Španielsku, ale aj v celej Európe. V Camp Nou sa konali zápasy majstrovstiev Európy a sveta, ako aj zápasy olympijského futbalového turnaja z roku 1992 vrátane finále. Finále najväčších turnajov Európskeho pohára sa konali na tomto poli  veruže mnohokrát. Camp Nou je modro-granátová svätyňa, pretože je to ich domovský štadión. Je tam aj sieň slávy slávneho FC Barcelona. Môžete si tam aj kúpiť ich dresy, vlajky, šály, šiltovky. Budete štýloví.

  • Wembley-

Anglicko a futbal sú ako siamské dvojčatá- patria jednoducho k sebe. Môže tu sedieť 90 000 fanúšikov a nadšencov od roku 2007.V roku 2012 sa na štadióne konali futbalové finále letných olympijských hier. Okrem zápasov národného družstva je Wembley hostiteľom semifinále a finále FA Cupu, zápasov v anglickom šampionáte, finále futbalového ligového pohára a futbalovej ligy Trophy, ako aj play-off futbalovej ligy. V roku 2011 sa na štadióne konal záverečný zápas Ligy majstrov UEFA. V roku 2013 sa vo Wembley konalo finále Ligy majstrov UEFA. Mohli by sme pokračovať veru dlho.

fotbalový stadion

  • Lužniky-

Štadión v Moskve slúži od roku 1956 takmer 80 000 divákov. Každý si ho spája s olympijským medvedíkom Mišom, symbolom olympiády z r. 1980  tu v Moskve. Sté výročie ruského futbalu bolo veru tiež tu.