Všetko čo by ste mali vedieť o matcha čaji

Chcete byť stále `in` a letieť s dobou? Tak potom by ste mali vedieť čosi aj o matcha prášku, ktorý je populárny po celom svete. Matcha pochádza z Japonska, a najčastejšie sa z neh vyraba tradičný matcha čaj, používaný najmä v japonskej kultúre. Ide o zelený čaj, ktorý je mletý na jemný prášok a pripravuje sa pomocou špeciálnej metličky. Matcha čaj sa stáva stále populárnejším po celom svete a často sa označuje ako superpotravina vzhľadom na jeho vysoký obsah antioxidantov a ďalších výživných látok. Čo ale taktiež zaujme je to, že má vysoký obsah kofeínu a môže sa tak považovať za zdravú náhradu za kávu.

Matcha v sklenenom pohari

Existuje však mnoho mýtov a dezinformácií okolo matcha čaju https://www.totalvital.sk/matcha, keďže sa vďaka jeho popularite začali vyrábať aj takzvané „falošné“ matcha čaje. Ak vám napríklad ide o množstvo kofeínu v matcha čaji, mali by ste si vždy pred kúpou zistiť tieto informácie. Obsah kofeínu závisí totižto od mnohých faktorov, vrátane spôsobu pestovania, prípravy a dávkovania. Je možné, že si kúpite matcha prášok, ktorý ani nepochádza z Japonska, a má tak slabšie účinky. Ďalším mýtom je, že matcha čaj je vhodný pre každého, dokonca aj pre deti a tehotné ženy najmä vďaka tomu, že je zdravý. Avšak, matcha čaj môže byť nebezpečný pre niekoho, kto trpí na vysoký krvný tlak, alebo s citlivosťou na kofeín.

Matcha prášok

Navyše, ak ho idete užiť po prvý krát, môžete zaregistrovať aj žalúdočné problémy, ktoré nemusia byť vôbec príjemné. Pri výbere matcha čaju je dôležité venovať pozornosť kvalite a pôvodu. Je dôležité vybrať si kvalitné matcha čaje, ktoré sú pestované a spracované v súlade s tradičnými metódami a ktoré sú len z organických látok. Možno si priplatíte, no zažijete naozaj najlepšiu kvalitu. Okrem toho, matcha čaj by sa mal skladovať správne, aby sa zachovala jeho kvalita a chuť. Matcha čaj by sa mal skladovať v suchom a tmavom mieste, v uzavretej nádobe, aby sa zabránilo oxidácii. Ideálne je matcha prášok skladovať v pôvodnej nádobe. Ak chcete vyskúšať matcha čaj, tak teraz je ten najvyšší čas. Chcete si pridať do jedálnička niečo zdravé? Ste na správnej ceste!