Venujte sa pestovaniu

Ľudia trávia svoj čas skutočne rôzne. Niektorí si radi len poležia pri televízii a pozerajú dobrý film či seriál. Druhí si radi prečítajú dobrú knihu, pri ktorej môžu zahodiť všetky svoje starosti za hlavu. Ak však to svoje hobby ešte stále hľadáte, máme pre vás jeden naozaj perfektný tip. Začnite záhradkárčiť. Nezáleží na tom či bývate v dome s obrovskou záhradou, alebo v byte s malým balkónikom. Záhradkárčiť môžete tak či tak. A verte tomu či nie, ale uvidíte, že toto vás určite bude napĺňať. Stačí, keď si na to vyhradíte dostatok času a trpezlivosti. Uvidíte, že nič vás nebude napĺňať viac ako toto.

sekačka
 
Čomu sa chcete venovať?
Ak sa rozhodnete, že svoj voľný čas budete venovať práve tejto záľube, je veľmi dôležité, aby ste vedeli, čo vlastne chcete pestovať. Ak sa chcete venovať rastlinkám, na ktoré je radosť sa pozerať, potrebujete naozaj perfektný priestor, takže záhrada je ideálna. Ak však chcete pestovať niečo, čo je radosť konzumovať, niekedy vám skutočne postačí obyčajný balkón. Neveríte? Na balkóne môžete pestovať naozaj všeličo.
 
Čo pestovať na balkóne?
No čokoľvek, čo si zaumienite. Môžete pestovať rôzne bylinky, z ktorých si budete robiť čaj alebo ich budete hádzať do polievok a omáčok, ako jednoduché príchute a koreniny. Ale na balkóne môžete pokojne vypestovať aj paradajky či jahody. Je pravdou, že tomu musíte venovať skutočne veľa času a jednoznačne sa o to musíte starať. No keď si na to zvyknete, budete to milovať.

list
 
VÝHODY ZÁHRADKÁRČENIA
1.       Je to relax. Pre mnohých ľudí je hrabanie sa v zemi presne to, čo potrebujú, keď prídu domov z práce. Nie je nad to jednoducho vypnúť a na nič vážne nemyslieť. Ste to len vy a veci, ktoré chcú vyrásť.
2.       Pocit zadosťučinenia. Viete, aký zo seba budete mať pocit, keď budete konzumovať niečo, čo ste si sami vypestovali? Nič nie je krajšie, ako jesť vlastné plodiny.
3.       Ušetríte. Keď nebudete musieť niektoré veci kupovať, vaša peňaženka sa vám skutočne poďakuje.