Spôsoby čistenia mosadze


1. Teplá mydlová voda
Najjednoduchší spôsob čistenia mosadze je s horúcou mydlovou vodou. Objekt namočte do teplej mydlovej vody a jemne vyčistite špongiou. Táto metóda sa ľahko postará o ľahko znečistené mosadzné predmety. Nikdy nepoužívajte hrubé špongie z oceľovej vlny na jemné mosadzné predmety, pretože to odstráni mosadznú vrstvu.

džán

2. Ocot
Na čistenie mosadze pomocou octu použite nasledovný recept na domácu mosadznú čistiacu zmes:
·         1 lyžičku soli a 1 lyžičku múky
·         Pridajte 1 lyžičku bieleho octu a zmiešajte.
Aplikujte mosadznú čistiacu zmes a natrite to cez mosadzný predmet a opatrne ho otrepte. Utrite alebo opláchnite. Opakujte každých niekoľko týždňov, aby ste udržali mosadzné objekty lesklé. Môžete tiež namočiť mosadzné predmety vo vani v ktorej je ocot a horúca voda v pomere 1:2.

3. Kečup alebo Tabasko omáčka
Je to efektívny domáci mosadzný čistiaci leštič. Kečup alebo Tabascko omáčku potrite cez mosadzný objekt a nechajte ju pôsobiť cez noc. Nasledujúce ráno ho opláchnite a úplne vysušte.

4. Vyčistite mosadz s jedlou sódou
Veľký domáci recept na čistenie mosadze používa zmes 4 dielov jedlej sódy a jednej štvorcovej teplej vody. Ponorte mosadzné položky úplne do tohto kúpeľa na niekoľko hodín. Opláchnite, očistite a utrite suchou utierkou pre úžasný lesk!

5. Amoniak
Amoniak je tiež dobrým čistiacim roztokom pre mosadz. Uistite sa však tým, že najskôr ošetríte malú oblasť mosadzných predmetov, aby ste sa uistili, že nie je poškodený ani koróziou v spojení amoniaku. Zmiešajte jednu časť amoniaku s 2 dielmi horúcej vody a úplne ponorte do roztoku. Po niekoľkých hodinách alebo cez noc opláchnite a vyčistite celý predmet.

hrnec

6. Citrónová šťava
Vytlačte citrón na mosadzné predmety a nechajte šťavu pracovať pomocou mágie niekoľko hodín. Následne opláchnite objekt so slabým roztokom amoniaku, aby sa leskol. Môžete tiež vytvoriť pastu s citrónovou šťavou a sódou na pečenie a aplikovať ju na celú položku, ktorú chcete leštiť. Po niekoľkých hodinách vyčistite a vysušte.