Business notebook od spoločnosti ASUS príjemne prekvapil


Spoločnosť ASUS uviedla na trhu ďalší zo svojich počinov. Tento krát sa jedná o ultraľahký notebook. ZenBook 14 ocenia všetci tí, ktorý potrebujú mať svoj počítač neustále po ruke. Nízka váha, však nie je jediné pozitívum tejto novinky.

obchod
 
Ľahký a výkonný
ZenBook 14 vás neprekvapí iba svojou nízkou hmotnosťou. Disponuje totiž veľmi kvalitným technickým vybavením. Tento počítač má v sebe zabudovanú 16 GB RAM. Vďaka tomu ho môžeme pokojne označiť, za veľmi výkonnú mašinku. Ďalej obsahuje grafickú kartu NIVIDIA GeForce MX150 2GB. Ak ste mali možnosť s podobnou grafickou kartou pracovať, tak určite viete, že sa nejedná o žiadneho slimáka. Klasický chod počítača dokáže potiahnuť bez povšimnutia, no zvládne aj ťažšie úkony. Hovoríme napríklad o práci so strihacími programami, renderovaní videí, alebo úprave fotografií v rôznych programoch, ako je napríklad Photoshop.
 
Obraz na nezaplatenie
Ďalšou výhodou tohto notebooku je aj jeho bezrámový displej NanoEdge, s vysokým rozlíšením. Ak by ste na ňom chceli sledovať filmy, alebo videá, pripravte sa na takmer dokonalý obraz. Farby sú živé, dynamické, a to zo všetkých uhlov.
 
Jeden mínus by sa predsa len našiel
Prvé problémy sa objavia vtedy, keď na notebooku pracujete príliš dlho. Tak ako to už pri týchto zariadeniach býva, počítač sa začne nadmerne prehrievať. To mu ale nebráni v ďalšej práci. navyše, ak mu dáte niekoľkominútovú pauzu, dokáže sa veľmi rýchlo opäť ochladiť.

počítač
 
Ideálny do terénu
Ako sme spomenuli už na začiatku ZenBook 14 patrí k business počítačom. Z tohto dôvodu je dokonale uspôsobený na používanie v teréne. Okrem extra úzkeho dizajnu, vás určite príjemne prekvapí aj jeho váha, ktorá sa pohybuje okolo jedného kilogramu. Ďalšou výhodou je aj dlhá výdrž batérie. Bez pripojenia na elektrický zdroj, vám notebook vydrží takpovediac „pri vedomí“, až trinásť hodín.