5 tipov ako vyzerať dobre aj bez líčenia

  1. Starajte sa o svoju pleť

Nezabúdajte na čistenie pleti. Na trhu nájdete množstvo rôznych gélov, pleťových vodičiek a veľa iného. Zbavíte sa starých odumretých buniek, nadbytočného mazu a obmedzíte vznik čiernych bodiek. Používajte masky 2-3krát do týždňa. Dôležite je, aby ste poznali, akú potrebujete. Doprajte si píling, ktorým sa zbavíte šupiniek a nečistôt.

krásná žena

  1. Použite krém namiesto make-upu

Ak aplikujete správny krém, ktorý vyhovuje vašej pleti, nebudete potrebovať podkladovú bázu, make-up ani korektor. Treba vedieť či vaša pleť je mastná, suchá, normálna alebo zmiešaná. Pre každý typ je vhodný iný produkt. Vyberte si hydratačný a tónovací krém. Po ich použití budete vyzerať úžasne a to aj bez toho, aby ste použili hocijaký produkt dekoratívnej kozmetiky. Ak však máte na tvári nejaké nedokonalosti, ktoré je potrebné zakryť, použite malé množstvo korektoru a rozmažte ho do stratena.

  1. Dlhé riasy bez špirály

Prečešte si svoje riasy, starou špirálou alebo kefkou na to určenou. Robte pri tom cik-cak pohyb, aby sa riasy od seba oddelili a pôsobili hustejším dojmom. Následne si ich vytočte kliešťami. Začnite čo najbližšie pri očnom viečku, kde kliešte 10x stlačte. To isté spravte v polovici vašich mihalníc. Následne ich znovu prečešte rovnakým spôsobom ako na začiatku.
Takto docielite, že vaše oči budú vyzerať viac otvorené.

  1. Prirodzene upravené obočie

Dbajte, aby vaše obočie bolo zbavené zbytočných chĺpkov a vytrhané do tvaru, ktorý vám pristane. Chĺpky vyčešte do hora a zafixujte lakom na vlasy. Tým zabezpečíte, že sa vám jeho tvar meniť nebude, ale celý deň bude dokonale prirodzene upravené.

oko

  1. Rozmaznávajte si svoje pery

Hlavne v zimnom období pery často praskajú, čo nevyzerá práve najlepšie. Zbavte sa starej kožtičky pomocou zubnej kefky. Opatrne si každé ráno prejdite kefkou po perách, netlačte, aby ste ich nepoškodili. Používajte píling na pery. Môžete si kúpiť v drogérii alebo vyrobiť doma. Nezabúdajte používať balzamy, ktoré pery hydratujú a dodajú im lesk.

Máte vo svojom kozmetickom šuplíku bordel? Vďaka tomuto sa ho zbavíte raz a navždy!