Strieborné šperky: Luxusná, populárna a cenovo dostupná možnosť

V spojitosti s elegantnými a štýlovo pôsobiacimi šperkami si okrem zlata spájame ich výrobu s ďalším hodnotným kovom, akým je striebro, pričom táto alternatíva je oproti zlatu (a takisto oproti platine) cenovo prístupnejšia. A tento fakt robí danú možnosť populárnou, rovnako ako estetika, ktorá je pre šperky ako napríklad strieborné náušnice špecifická.

strieborné náušnice

Striebro je v kategórii bižutérií, náramkov a šperkov vo všeobecnosti veľmi obľúbené, hoci k jeho slabším stránkam možno zaradiť fakt, že dokáže počase sčernať z dôvodu, že oxiduje a preto si žiada o niečo opatrnejšie zaobchádzanie. Tento menší nedostatok ale v súčasnosti výrobcovia vylepšujú technikou, akou je rhodiovanie. Na druhej strane údržba strieborných šperkov predstavuje pomerne jednoduché čistenie s handričkou a s použitím dostupných prípravkov. Každopádne dnes sa takéto prvky vo veľa prípadoch poťahujú tenkou vrstvou rhodia, čím sa stávajú výrazne odolnejšie pred černaním či mechanickým poškodením.

Ak sa na šperk zo striebra pozrieme z celkového hľadiska a na to, prečo môže ísť o vhodnú voľbu, dôvodom je najmä skutočnosť, že ide o cenený a luxusný kov, ktorý je však oproti drahším alternatívam cenovo dostupnejší. Častokrát preto môže ísť o vhodný darček pre blízku osobu, no samozrejme tiež o módny a estetický doplnok pre vás, ktorý sa ideálne prispôsobí k viacerým podujatiam ako aj k vášmu spoločenskému outfitu.  Striebro je navyše špecifické svojou lesklosťou, čo robí tieto prvky atraktívnymi.

krásny šperk

Na výber je však takisto populárna možnosť, akou je zlatený strieborný šperk. A zvyčajne ide o dobrý kompromis a zaujímavú voľbu v prípade, ak pri kúpe šperkov požadujete luxusný dizajn a je vám sympatická zlatá farba. No samozrejme nechcete investovať do drahého zlata.

  • Strieborný šperk je v tomto prípade pozlátený, vyzerá skutočne elegantne a po vizuálne stránke určite poteší, pričom faktorom záujmu je hlavne jeho prístupná cena.